Toxikologické informační centrum

V případě podezření na otravu dítěte léky, chemikáliemi, rostlinami volejte nepřetržitou službu.

Nutno nahlásit jméno a příjmení dítěte, rodné číslo a zdravotní pojišťovnu. 

tel. č.:  224 919 293 a  224 915 402

www.tis-cz.cz

Lékařská pohotovostní služba pro děti a dorost FN Ostrava

Budova Budova A, Poliklinika FN Ostrava

Telefon+420 597 373 768
lps@fno.cz

 

po, út, st, čt, pá: 16:00-22:00
so, ne, svátky: 8:00-22:00

 

Lékařská pohotovostní služba (LPS) pro děti a dorost poskytuje v nezbytném rozsahu ambulantní péči pacientům dětského věku v případech náhlé změny zdravotního stavu nebo zhoršení průběhu onemocnění, vzniklých v době mimo pravidelný provoz ambulantních zdravotnických zařízení. LPS poskytuje základní vyšetření a ošetření, v indikovaných případech zprostředkuje specializovanou péči v nemocnici. Na LPS jsou ošetřeny případy akutního zhoršení zdraví, které nesnesou odkladu do doby ordinačních hodin praktických lékařů a kdy není ohrožen život nebo není jiný důvod přivolat zdravotnickou záchrannou službu. V případě výskytu infekčních onemocnění zajišťuje LPS i základní protiepidemická opatření v nezbytném rozsahu.

Na rozdíl od zdravotnické záchranné služby poskytuje LPS zdravotní péči v případech, které pacienta neohrožují na životě a nevyžadují proto neodkladný zásah zdravotnické záchranné služby. V případě, že se u pacienta jedná o závažný zdravotní stav, zasahuje na přivolání zdravotnická záchranná služba.

LPS není určena pro běžné vyšetřovací nebo léčebné výkony, které lze vyžádat v době běžného denního provozu zdravotnických zařízení.

Za ošetření se platí regulační poplatek 90 korun. Platit je možné hotově i kartou na Informacích u vstupu do Polikliniky.

 

Kontakt

MUDr. Květoslava Kacířová
Otakara Jeremiáše 1973/4
Ostrava Poruba
708 00


+420 596 411 359

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode